دسته‌بندی نشده

برند های مختلف اتو مو

اتو مو

برند های مختلف اتو مو

آیا شما هم جزو کسانی هستید که برای حالت دادن به موهای خود از اتو مو استفاده می‎‌کنند؟ آیا برای انتخاب اتو مو به جنس موی خودتان و انواع اتو مو موجود در بازار که کارایی‌های متفاوتی دارند، توجه می‌کنید؟ اگر تاکنون به این موضوع بی‌توجه بوده‌اید، باید بگوییم که موهای شما بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و در نوع خود با موی سایر افراد تفاوت دارند. پس همیشه سعی کنید به نوع اتو و جنس موی خود هنگام خرید اتو، توجه کنید.

جهت آشنایی بیشتر شما تصمیم داریم تا در این مقاله از آچارباز به معرفی و نحوه انتخاب انواع اتو مو بر اساس کفی و عرض اتو و همچنین با توجه به جنس مو بپردازیم. پس تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

با کفی معمولی

این مدل از اتوها به طور معمول کفی‌هایی از جنس فلزی دارند. کار با آنها راحت است اما قابلیت چندانی برای تنظیم حرارت اتو ندارند. در کل اتو موهای با کفی معمولی، برای استفاده مداوم و روزانه گزینه چندان مناسبی نیستند، بلکه بهتر است برای استفاده نامداوم و با فاصله زیاد، به سراغ تهیه این نوع اتوها بروید.

اتو مو با کفی سرامیکی

همانطور که از نام اتو مو سرامیکی مشخص است، این نوع اتو مو کفی‌هایی از جنس سرامیک دارد. در واقع اتوهای کف سرامیکی، از بهترین اتوهای مو، در میان انواع اتو مو هستند؛ چرا که این اتوها کارایی‌های زیادی از جمله موارد زیر دارند:

 • گزینه‌های مختلفی برای تنظیم کردن دما و حرارت اتو دارند.
 • با توجه به نوع کفی‌هایی که دارند، گرما را به مدت طولانی در خود حفظ می‌کنند.
 • آسیب کم‌تری در مقایسه با سایر اتوها به مو وارد می‌کنند و برای مو مناسب‌تر هستند، دلیل این موضوع به اشعه مادون قرمز ساطع شده از اتو، مرتبط است.
 • پخش گرما در سطح کفی‌ها به صورت یکسان صورت می‌گیرد.
 • در مقابل کیفیت خوبی که دارند، از قیمت بسیار خوبی نیز برخوردارند.
 • برای موهای که رنگ دارند هم گزینه‌ی خوبی هستند؛ چون روی کیفیت رنگ تاثیر نمی‌گذارند.
 • اگر سرامیک استفاده شده برای کفی‌ها مرغوب باشد، برای استفاده مداوم و همیشگی هم، یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند. زیرا که سرامیک نامرغوب به مرور از بین می‌رود.

اتو مو با کفی تورمالین

حال که با اتو موی سرامیکی و مزایای آن آشنا شدید، بهتر است با اتو موی کفی تورمالین نیز آشنا شوید؛ چرا که این نوع اتو در واقع ورژن بهتر و با کیفیت‌تری از اتو موی سرامیکی است. تفاوت اتوهای سرامیکی و انواع اتو مو با اتوی تورمالینی، ماده‌ی تورمالین است که هنگام تولید اتو آن را روی کفی‌های اتو قرار می‌دهند.

 • وجود این ماده روی کفی‌های اتو کیفیت و کارایی اتو را بالا می‌برد و آسیب رسانی آن را کاهش می‌دهد.
 • همچنین خاصیت دیگری که ماده تورمالین دارد، ماهیت مو را به خوبی حفظ می‌کند و آن را به حالت خشک یا وز در نمی‌آورد.

اتو مو با کفی آیونیک

کفی آیونیک، اتوهایی هستند که برای حفظ رطوبت موی شما، بسیار کاربرد دارند. البته تاثیری که این اتو روی مو می‌گذارد تا حد زیادی وابسته به نوع مو است. در واقع برای موهایی که حالت خشک دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها و با تاثیر مثبت هستند. اما برای موهایی که ضخیم و حجیم‌تر هستند، شاید چندان تاثیرگذار نباشند. قیمت این اتوها در مقایسه با انواع اتو مو کمی بالاتر است.

اتو مو تیتانیومی

اتو موهای تیتانیومی، بیشتر برای افرادی که سالن آرایشی دارند و خدمات زیبایی انجام می‌دهند، مناسب هستند. در واقع این نوع اتو به سرعت گرم می‌شود و حرارت بسیار بالایی هم دارد. برای کار کردن با آن باید سرعت عمل بالایی به کار ببرید، تا موها دچار سوختگی نشوند. اشعه مادون قرمز در اتوهای تیتیانیومی نیز وجود دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا خشکی و وزی را برای موهای شما به وجود نیاورد.

اتو مو با کفی کراتین

شاید نام کراتین را برای احیا کردن و صاف شدن موها زیاد شنیده باشید. اتو موی کراتینی هم بی ارتباط با این موضوع نیست، در حقیقت همانطور که از نامش پیداست، روی کفی‌های آن کراتین وجود دارد. این کراتین هنگام استفاده از اتو به موهای شما منتقل می‌شود. همین مسئله یکی از نقاط قوت اتو موهای کراتینی محسوب می‌شود. این اتوها همچنین به زمان اندکی در حدود ۲۰ تا ۳۰ ثانیه برای گرم شدن نیاز دارند.

اتو مو بلند و پهن

نوع دیگر اتو از لحاظ شکل ظاهری اتوهایی با کفه‌های عریض‌تر و پهن‌تر هستند. این نوع اتوها بر خلاف مدل بلند و باریک برای اتو کردن و صاف کردن مو آن هم با مقدار و حجم زیاد مناسب هستند.

اتو مو بلند و باریک

همانطور که کفی‌ها و کارایی‌های انواع اتو مو با هم تفاوت دارند، از لحاظ ظاهری نیز با هم متفاوت هستند. اتو موهای بلند و باریک، کفه‌های کم عرض و باریکی دارند که در عین حال، بلند هم هستند. این نوع اتوها برای حالت دادن یا صاف کردن مو با حجم کم مناسب هستند.

انتخاب اتو مو بر اساس جنس مو

یکی از فاکتورهایی که برای تهیه یک اتو موی مناسب باید در نظر داشته باشید، نوع و جنس موهایتان است. در همین راستا در این بخش به بررسی انواع موها و اتوهای مناسب برای آنها، خواهیم پرداخت.آن

 • موهای فر و نازک: موهایی که فر هستند به گرما و زمان بیشتری برای صاف شدن نیاز دارند؛ اما موهای فری که ضخامت کمی دارند، در مقابل گرمای زیاد، آسیب می‌بینند. پس اگر چنین مدل مویی دارید، بهتر است از میان انواع اتو مو مدلی انتخاب کنید که کم‌ترین آسیب را به موی شما بزند. مانند اتوهای با کفه تورمالینی
 • موهای فر و ضخیم: همانطور که گفتیم موهای فر زمان و حرارت بالایی برای صاف شدن می‌طلبند. حال اگر این نوع موها ضخیم هم باشند، طبیعی است باید میزان حرارت و گرما بیشتر از مدل فر و کم ضخامت باشد. لازم است برای این نوع مو، اتویی انتخاب کنید که نه تنها به مو آسیب وارد نکند بلکه به خشک و وز نشدن مو هم کمک کند. از لحاظ کفی هم بهتر است عریض و پهن باشد تا در مدت کم حجم زیادی از مو اتو شود.

ادامه مطلب

 • موهای صاف و ضخیم: موهایی که صاف هستند اما ضخامت بیشتری دارند، برای صاف شدن باید حرارت بیشتری ببینند. لازم است برای چنین مواردی، اتو با کفی پهن تهیه کنید تا حجم زیادی از مو را در بر گرفته و امکانی برای تغییر دما داشته باشد.
 • موهای صاف و نازک: موهایی که صاف و در عین حال کم ضخامت هستند، به طور معمول به حرارت و وقت کمی برای اتو و صاف کردن نیاز دارند. اتو موهای سرامیکی به مو آسیب کمی وارد می‌کنند، قابلیت تنظیم دما و گرما دارند، استفاده از آآآنها آسان است و قیمت به صرفه‌تری نیز دارند.

برای موهایی که کوتاه هستند اتو مویی را در نظر بگیرید که کفی کم عرض و باریکی داشته باشد.

ویژگی های مهمی که باید داشته باشد

بهتر است اتو مویی که از میان انواع اتو مو انتخاب می‌کنید، چند ویژگی داشته باشد تا بهترین تاثیر را روی موی شما بگذارد. از جمله:

 • اندازه و صفحات آن: این مورد را باید بیشتر با توجه به نوع موی خود در انتخاب خود بگنجانید. به عنوان مثال اگر موهایتان کوتاه است اتو موی باریک و بلند تهیه کنید.
 • قابلیتی برای تنظیم حرارت داشته باشد: اتو مویی که بتوانید گرمای آن را به دلخواه و طبق نیاز موهای خود تنظیم کنید، کارایی بیشتری دارد و امکان اینکه به موی شما صدمه بزند، کمتر می‌شود.
 • نحوه وصل شدن سیم به اتو: اگر قسمتی از اتو که جایگاه وصل شدن سیم به اتو است، قابلیت چرخش در همه‌ی زوایا را داشته باشد، سیم اتو هنگام حرکت دادن اتو آسیب نمی‌بیند و نیاز به تعمیر اتو مو پیدا نخواهید کرد.
 • طول و اندازه سیم اتو: اتو مویی که اندازه سیم آن بلند باشد، گزینه مناسب‌تری است و دسترسی بیشتری به شما حین کار می‌دهد.
 • ضمانت‌نامه داشته باشد: در میان انواع اتو مو اتویی را انتخاب کنید که گارانتی داشته باشد تا در هنگام خرابی یا نارضایتی از محصول، بتوانید به راحتی مشکل را حل کنید.

مشکل اصلی مو فرفری ها

کسانی که موهای فر و مجعدی دارند برای صاف کردن موهایشان بایستی زمان بیشتری صرف کنند و معمولا گاهی نتیجه صاف کردن موهایشان آن طور که باید دلخواهشان نیست. به همین دلیل امروزه شرکت‌های تولید کننده تجهیزات برقی مو برای این دسته از افراد اتوهای اختصاصی طراحی و به بازار ارائه کرده‌اند تا با صرف کمترین زمان بیشتری بهره وری را برای صاف کردن مو داشته باشند. استفاده از فن آوری های جدید مانند صفحه های تیتانیوم یا تولید یون های منفی برای صافی بیشتر مو و بدون وز از این نمونه هستند.

مشخصات مناسب برای موی فر و وزدار

امروزه تنوع مدل‌های اتوی مو زیاد است و دیگر مانند گذشته برای انتخاب تنها با یک مدل و برند سر و کار نخواهید داشت. بنابراین ممکن است حتی به نظرتان، انتخاب و خرید بهترین نوع اتو مو برای موهای وز و فر دشوار باشد. اما در این مطلب ابتدا نکاتی کلی از مشخصات هر اتو مو گفتیم که بهتر است قبل خرید و انتخاب آن در نظر بگیرید تا خریدی مناسب داشته باشید.

سرامیک یا تیتانیوم؛ کدام انتخاب بهتر است؟

اتوهایی که صفحه‌ی تیتانیومی دارند فلزی‌اند و گرمای شدید ولی یکنواختی را تولید می‌کنند و بهترین انتخاب برای موهای ضخیم هستند، اما به همین دلیل به سایر انواع مو آسیب می‌زنند. بنابراین، پیشنهاد ما برای مصرف خانگی انتخاب اتو موهای صفحه سرامیکی است. این نوع از اتوهای مو مناسبِ موهای آسیب دیده و شکننده است. صفحه‌‌های سرامیکی از فناوری یونی برخوردارند که با تولید یون‌های منفی موها را صاف و به داشتن موهایی سالم‌تر کمک می‌کنند.

اتو مو

اگر موهای نازک و شکننده‌ای دارید بهتر است از درجه‌ی حرارت کمتری برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید، در حالی که اگر تارهای موی شما ضخیم و فر باشد می‌توانید به راحتی از حرارت بالاتر استفاده کنید. در مورد درجه‌ی دما می‌توان گفت برای موهای نازک زیر 150 درجه‌ی سانتیگراد و برای موهای ضخیم بین 150 تا 200 مناسب است. موهای فر معمولاً پرپشت و ضخیم هستند و بنابراین می‌توانید از دمای بالا برای صاف کردن موهای خود استفاده کنند.

بهترین اتو مو برای موی وز و فر

در ادامه 5 مدل از بهترین و پرفروش ‌‎ترین برندهای اتو مو که مناسب صاف کردنِ مدل موهای فر و وز است رو به شما معرفی خواهیم کرد.

پرومکس؛ مدل 5500

برند پرومکس از تولید کنندگان حرفه‌ای و تخصصیِ لوازم برقی برای مو است و حالت‌دهنده و صاف‌کننده‌های تولیدی این شرکت از تنوع بالایی برخوردارند.

یکی از پرفروش‎ترین اتو‌های مو از این برند مدل 5500 است که صفحاتی با روکش سرامیکی دارد، بنابراین مناسب انواع مو است. صفحات پهنِ این مدل بسیار مناسبِ صاف کردنِ موهای پرپشت و فر است. 

این مدل با داشتن صفحات سوراخ‌دار حتی برای موهای خشک هم قابل استفاده است. میزان درجه‌ی تنظیمی برای دما در این مدل 80 تا 210 درجه سانتی‌گراد است و به راحتی در 30 ثانیه صفحات آن گرم می‌شوند. طراحی بدنه‌ی این اتو مو ارگونومیک است و با داشتن روکش لاستیکی ضد لغزش می‌توانید بدون نگرانی از لیز خوردن آن را در دست بگیرید و موهای فر خود را صاف کنید.

ولرا؛ مدل سوئیس ایکس اجیلیتی آیونیک ‏

اتو مو سوئیس ایکس اجیلیتی آیونیک ولرا یک صاف کننده‌ی حرفه‌ای و دیجیتال است که می‌توانید دمای آن را تا 230 درجه‌ی سانتی‌گراد تنظیم کنید.

این اتو مو مجهز به سیستم شناور بشقاب است. این سیستم باعث می‌شود که حرارت به طور یکسان پخش شود و در نهایت پس از استفاده موهایی ابریشمی خواهید داشت. این مدل اتو مو برای موی وز می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد و با کمترین میزان تلاش موهایی صاف به شما تحویل دهد. جنس صفحه‌های این مدل اتو مو از برند ولرا سرامیک تورمالین است و با دفع الکتریسیته‌ی ساکن به موها حالت بهتری می‌دهد.

سرامیکی رمینگتون؛ مدل ‏S3505GP

از دیگر برندهای مطرح در زمینه‌ی تولید اتو و حالت‌دهنده‌ی مو، برند رمینگتون است. اتو مو سرامیکی رمینگتون مدل S3505GP گزینه‌ی مناسبی برای افرادی است که موهای شکننده و وزی دارند. این مدل 4 برابر بیشتر از اتو موهای معمولی از موهای شما در برابر حرارت محافظت می‌کند. این اتو مو با داشتن صفحه‌های سرامیکی مدل شناور، حرارت و فشار صفحات را یکسان و برابر پخش می‌کند تا موهایی یکدست صاف را برایتان به ارمغان بیاورد.

بابلیس؛ مدل ST388E

بابلیس یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین برندهای تولید کننده انواع سشوار، فر کننده و اتوی مو است.

این مدل اتو مو هم یک صاف کننده‌ی حرفه‌ای است که با داشتنِ صفحات سرامیک-تیتانیوم شناور انتقال حرارت متناسب و خوبی برای موهای کوتاه تا متوسط دارد و بسیار مناسب مدل موهای ضخیم و فر است.  اتو موهای بابلیس به سرعت گرم می‌شوند و هم برای موهای خشک و هم موهای مرطوب و خیس قابل استفاده هستند. این محصول دیجیتالی است و دمای تنظیم شده بر روی نمایشگر روی دسته قابل مشاهده است. لازم به ذکر است که این مدل علاوه بر اتو مو یک برس سرامیکی نیز به همراه دارد.

حفاظت مو در برابر حرارت

بهتر است قبل از اتو کردنِ موهایتان به منظور حفظ و نگه‌داری سلامت آن از اسپری و ‏روغن‌های مناسب استفاده کنید. محصولات محافظت کننده مو در برابر شوک گرمایی و حرارت با ایجاد لایه محافظ روی ساقه و کوتیکول مو، گرما را به همه جای مو می‌رسانند و از سوختن موها در هنگام استفاده از انواع سشوار و اتوی مو نیز محافظت می نمایند.

روغن مو مورینگا علاوه بر محافظت موهای شما از آسیب ناشی از حالت‌دهنده‌های حرارتی مو، از ریزش آن جلوگیری کرده با تقویت و تغذیه‌ی تارهای مو ضخامت موهایتان را افزایش می‌دهد.

علاوه بر روغن‌های مو می‌توانید از اسپری‌های دو فاز هم برای ترمیم و حفاظت از موهای خود در برابر حرارت استفاده کنید.

اسپری دوفاز از برند نلی دارای سیلیکون است که باعث درخشندگی و لطافت موی شما می‌شود و از سطح موها به خوبی محافظت می‌کند. این محصول حاوی عصاره‌ی گیاهان دریایی است و ساقه‌ی موهایتان را تغذیه و ترمیم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *