دسته‌بندی نشده

انواع سشوار

انواع سشوار

انواع سشوار را بهتر بشناسیم

انواع سشوار موی هر فرد، دارایی ارزشمندی برای او محسوب می‌شود و آراستگی موها یکی از فاکتورهای مهم در زیبایی به شمار می‌رود. سشوار ابزاری مفید و در عین حال ساده و ارزان قیمت است که به وسیله آن به راحتی می‌توانید موهایتان را صاف و زیبا کنید. البته یک سشوار نامناسب می‌تواند بیشترین آسیب را به موهایتان بزند. بنابراین بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که هم سلامت موهایتان را حفظ کند و هم به زیبایی‌تان بیفزاید. در راهنمای خرید سشوار ویژگی‌های یک سشوار خوب را خواهیم گفت تا بتوانید خریدی عالی متناسب با نیاز خود داشته باشید.

راهنمای خریدانواع سشوار

همه‌ دوست دارند ظاهری آراسته داشته باشند و در نظر دیگران جذاب به نظر برسند. موهای زیبا و خوش حالت در داشتن روحیه و اعتماد‌به‌نفس بالا تاثیرگذار است.

سشوار یکی از کالاهای اساسی در گروه لوازم آرایشی و بهداشتی است که می‌تواند زیبایی شما را دو چندان کند. شاید تا به حال، تنها استفاد‌ه‌ی شما از سشوار، خشک کردن سریع‌تر موهایتان با درجه‌ حرارت بالای آن باشد اما سشوار تنها برای سرعت بخشیدن به کار خشک کردن موها طراحی نشده و یکی از ابزارهای مهم در آرایشگری است.

معرفی انواع دستگاه در راهنمای انواع سشوار

سشوارها در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند و تنوع آن‌ها آنقدر زیاد است که محدودیتی در انتخاب نخواهید داشت. راهنمای خرید سشوار برای معرفی انواع سشوار، آن‌ها را دسته‌بندی کرده است تا کار خرید برای شما آسان باشد.

سشوارهای حرفه‌ای: همانطور که از اسمش پیداست این سشوار برای مصارف حرفه‌ای کاربرد دارد و شما آن‌ها را بیشتر در سالن‌های زیبایی و آرایش دیده‌اید. قدرت بسیار بالای سشوارهای حرفه‌ای باعث شده است بتوانید زمان زیادی از آن‌ها استفاده کنید.

سشوارهای خانگی: سشواری که روزانه در خانه از آن استفاده می‌کنید، به سشوار خانگی معروف است. هنگام خرید سشوار، می‌توانید از قدرت بسیار قوی تا ضعیف این نوع سشوار را انتخاب کنید.

سشوارهای برس‌دار

اگر تمایل دارید به موهای خود حالت دهید، سشوارهای برس‌دار به شما کمک خواهد کرد تا این کار را به راحتی انجام دهید. برس‌های سشوارها، با جنس و اندازه‌های متفاوت عرضه شده است تا شما بنابر مدل مویی که دوست دارید داشته باشید، خرید کنید. سشوارهای برس‌دار با شانه زدن موهای شما نقش سشوار و با صاف کردن موهایتان نقش اتو مو را ایفا می‌کند و انجام این دو کار به صورت همزمان به معنای صرفه‌جویی در وقت است. اگر تمایل دارید به صورت خلاصه بدانید سشوار برس‌دار چه کاری برای شما انجام می‌دهد خوب است بدانید: موهای شما را برس می‌زند، صاف می‌کند و به آن‌ها حالت می‌دهد.

انواع سشوار چرخشی

 این سشوارها را می‌توانید با فشردن یک دکمه روشن کنید و با کمک برس آن در زمانی کوتاه به موهای خود حالت دهید. سشوارهای چرخشی، حجم و حالت زیبایی را به موهای شما می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های سشوارهای چرخشی، می‌توان به صاف کردن و خشک کردن موها اشاره کرد. فرآیند خشک شدن موها توسط سشوار چرخشی به این صورت است که گرما را از داخل به بیرون انتقال می‌دهد و در تمام قسمت‌ها به صورت یکسان، پخش می‌کند.

ادامه مطلب

نوع جدید این سشوارها، مجهز به دندانه‌های ضد الکتریسته‌ی سرامیکی یا تورمالیت است که گرما را به خوبی از خود عبور می‌دهد و از سوختن مو جلوگیری می‌کند. این تکنولوژی باعث می‌شود موها درخشان و براق باشد.

راهنمای خرید سشوار توصیه می‌کند هنگام خرید انواع سشوار چرخشی حواستان باشد که جنس آلومینیوم این سشوارها قیمت پایین‌تری دارد ولی خیلی زود گرم می‌شود و به موی شما آسیب می‌رساند.

مدل سشوار را براساس موی خود انتخاب کنید

راهنمای خرید انواع سشوار علاوه بر انواع سشوار بر اساس نوع کاربری، انواع سشوار را از نظر جنس، قطعات به کار رفته و فناوری‌ معرفی کرده است تا به انتخاب شما کمک کند.

سشوار با فناوری تورمالین و آیونیک

میزان یون منفی ایجاد شده توسط سشوارهایی که با فناوری آیونیک و تورمالین کار می‌کند، زیاد است و موجب زود شکسته شدن دانه‌های آب می‌شود و موهای ضخیم و فر را زودتر خشک می‌کند. زود خشک شدن مو باعث می‌شود کمتر در معرض حرارت قرار گیرد و آسیب نبیند. بنابراین اگر موهای فر و ضخیم دارید، این سشوار می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

قیمت این مدل انواع سشوار نسبت به سایر سشوارها بیشتر است اما کارایی بالاتری هم دارد و موهایی که دیر خشک می‌شوند را سریع‌تر خشک می‌کند. اما اگر موهای شما نازک است، این نوع سشوار برای شما مناسب نیست و نه تنها ممکن است به موهای شما آسیب برساند بلکه موهای شما حالت نمی‌گیرد و همیشه کف سر شما می‌خوابد.

انواع سشوار چینی و سرامیکی

لایه‌ای چینی یا سرامیکی که بر روی سشوارهای پلاستیکی و فلزی کشیده شده است، موجب دوام و تعادل گرمای سشوار می‌شود. اگر موهای خشکی دارید که رطوبت آن سریع از بین می‌رود، این نوع سشوار برای شما مناسب است. حرارت ملایم این نوع سشوارها، بیانگر آن است که این سشوار باید برای موهای خشک و ظریف به کار برده شود.

برخی از مدل‌های سشوارهای سرامیکی و چینی از طریق تولید یون‌های منفی، دانه‌های آب را سریع‌تر تبخیر کرده و موهای شما سریع‌تر خشک و کمتر وز می‌شود.

اگر سشوارهای چینی یا سرامیکی مجهز به فناوری اینفرارد باشد، با استفاده از ایجاد موج‌های انرژی کاری می‌کند تا گرما با نفوذ درون تارهای مو، آن‌ها را خشک کند.

انواع سشوار تیتانیومی

دمای ثابت و مشخص، از مشخصه‌های اصلی سشوار تیتانیومی محسوب می‌شود. اگر موهای شما آسیب‌ دیده است، ما در راهنمای خرید سشوار استفاده از مدل تیتانیومی را توصیه نمی‌کنیم؛ زیرا این نوع سشوار به دلیل داغ شدن زیاد، موهای شما را در معرض آسیب بیشتری قرار می‌دهد.

زمانی سشوار تیتانیومی می‌تواند انتخاب درستی برای شما باشد که موهایتان بلند و پر پشت باشد. از طرف دیگر سبک بودن سشوارهای تیتانیومی نسبت به نوع چینی یا سرامیکی، کار با آن را برای شما آسان می‌کند.

راهنمای خرید انواع سشوار با توجه به جنس مو

موی سر شما منحصر به فرد است؛ برای همین سشواری نیاز دارید تا بهترین حالت را به موی خود بدهید. چه موهای شما فرهای طبیعی زیبا داشته باشد ، چه صاف و براق باشد، سشوار مخصوص به موی خود را نیاز دارید. نوع موهایتان را در لیست زیر پیدا کنید و درباره‌ی ویژگی موی خود بدانید تا بتوانید سشوار مناسب را پیدا کنید و از نتیجه‌ لذت ببرید.

موهای نازک یا ریز

برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد، حرارت انواع سشوار را روی درجه‌ی کم تنظیم کنید. موهای نازک چنانچه در معرض گرمای زیاد باشند، آسیب خواهند دید. بنابراین سشوار سرامیکی می‌تواند برای موهای نازک یا ریز شما مناسب باشد تا با توزیع یکنواخت گرما، از موهایتان مراقبت کند.

موی ضخیم

اگر موهای شما ضخیم است باید اطمینان حاصل کنید رطوبت آن به طور کامل از بین برود. سشوار را روی حرارت زیاد قرار دهید و با متصل کردن سری‌های متمرکز که در ادامه‌ی راهنمای خرید سشوار توضیح داده می‌شود، موها را خشک کنید. برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد، سشوار را به طور مداوم در حال حرکت نگه دارید.

موهای فر

اگر موهای شما فر است، انواع سشوار با فناوری یونی یا تورمالین به کاهش استاتیک مو (ساکن بودن مو) و در نتیجه جلوگیری از وز شدن کمک می‌کند. خوب است بدانید مالش دو سطح به یکدیگر موجب از دست دادن الکترون و ایجاد بار مثبت در یکی و به دست آوردن الکترون و ایجاد بار منفی در دیگری است و انجام این فرآیند، موجب ایجاد الکتریسیته‌ی ساکن می‌شود.

برای آنکه ارتباط آن با موهای خود را دریابید، بدانید که موهای شما در حال انتقال الکترون به جسمی که به آن کشیده می‌شود، فقط بار مثبت دارد. در این حالت، مقاومت رشته‌ها در برابر یکدیگر شروع می‌شود و موها به سمت بالا می‌رود. در این حالت است که سشوار یونی می‌تواند از بروز حالت استاتیک جلوگیری کند.

موهای کدر

با انواع سشوار دارای فناوری تهویه‌ی یونی و تورمالین، براق بودن و درخشندگی را به موهای بی روح و کدر خود اضافه کنید. با استفاده از این فناوری می‌توانید از کوتیکول موها مراقبت و از خشن و زبر و خشک شدن موهایتان جلوگیری کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید کوتیکول چیست؟ بیرونی‌ترین بخش ساقه‌ی مو، کوتیکول نام دارد. این که وضعیت کلی موی شما در چه سطحی ارزیابی شود، بستگی زیادی به وضعیت کوتیکول آن دارد.

موهای خشک یا آسیب دیده

اگر موهای شما خشک و آسیب دیده است پیش از به کار گرفتن حرارت سشوار، خودتان دست به کار شوید و با حوله به آرامی آن‌ها را خشک کنید. سپس سشوار را بر روی حرارت کم قرار دداده و شروع به خشک کردن موها نمایید.

یادتان نرود مدام سشوار را حرکت دهید تا گرما در یک منطقه متمرکز نشود. اگر خشک شدن بیش از حد طولانی شد، جریان هوا را به جای گرما افزایش دهید تا از آسیب بیشتر جلوگیری کنید. سشوار سرامیکی گزینه‌ی بسیار خوبی است زیرا دمای یکنواختی را فراهم می‌کند.

پارامترهای مهم در راهنمای خرید سشوار

انواع سشوار قدرتمند بخرید

مانند سایر وسایل برقی، قدرت سشوار براساس وات می‌باشد و هر چقدر وات آن بیشتر باشد، قدرت بیشتری دارد و در زمان کوتاه‌تری موهای شما را خشک می‌کند. میزان وات بر روی قیمت سشوار هم تاثیر می‌گذارد.

خوب است بدانید اگر برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، سشواری با وات کم خریداری کنید، در مدت زمان کوتاهی مجبور به تعویض آن خواهید شد زیرا این سشوار برای آنکه عمل خشک کردن موهای شما را انجام دهد دائما در حال مصرف انرژی است.

ادامه مطلب

راهنمای خرید سشوار برای انتخاب قدرت سشوار در کنار شماست. اگر قصد خرید سشوار برای مصرف خانگی را دارید، ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ وات برای شما مناسب است و برای انتخاب سشوارهای چرخشی که نیاز به قدرت پرتاب باد ندارند، ۷۰۰ وات می‌تواند قدرت مناسبی باشد. برای مصارف حرفه‌ای و آرایشگاهی، قدرت ۲۰۰۰ وات به بالا، قدرتی است که می‌توانید روی آن حساب کنید.

میزان قابل توجهی (حدود ۸۰ درصد) از انرژی مصرفی سشوار در قسمت المنت آن است و میزان انرژی و برق مصرفی موتور آن بسیار کمتر است.

راهنمای خرید سشوار به شما توصیه می‌کند به درجه‌ی وات‌های تقلبی برای مثال ۳۰۰۰ وات روی سشوارها توجه کنید. حداکثر توان سشوار ۲۵۰۰ یا ۲۶۰۰ وات است و به عددهایی بالاتر از این اعداد باید شک کنید.

قبل از خرید، سشوار را وزن کنید

وزن انواع سشوار از عوامل مهمی است که بی توجهی به آن هنگام خرید و انتخاب نوع سنگین سشوار، شما را با دو مشکل مواجه خواهد کرد زیرا ۱٫ نمی‌توانید هنگام خشک کردن موها، آن را زیاد حرکت دهید ۲٫ دست شما از نگه داشتن آن خسته خواهد شد.

وزن سشوار باید متعادل باشد. اگر به دنبال معیاری برای وزن سشوار هستید، توصیه‌ی راهنمای خرید سشوار، سشواری با وزن حدودا ۴۵۰ گرم است.

تنظیم حرارت سشوار به عهده‌ی خودتان باشد

اینکه در تنظیم حرارت انواع سشوار، شما تعیین‌کننده باشید، اتفاق خوبی است. معمولا سشوارها بر روی حرارت پایین، متوسط و بالا، قابل تنظیم هستند و می‌توانید متناسب با پرپشتی، نازکی یا ضخامت، و… حرارت را تعیین کنید.

قطعا زمانی‌که موهای شما ضخامت کمی دارد و کم پشت است، درجه‌ی حرارت کم مناسب است. درجه‌ی حرارت متوسط برای موهای معمولی استفاده می‌شود و درجه‌ی حرارت بالا باید وقتی فعال باشد که موهایتان ضخیم و زبر است.

بادسرد برای سشوار را فراموش نکنید

برای آنکه موهایتان وز نشود و درخشش کافی داشته باشد، پایان فرآیند خشک کردن موهایتان و زمانی که موهای شما تقریبا ۸۰ درصد خشک شدند، سشوار را بر روی حرارت سرد قرار دهید. اجازه ندهید موهایتان زیاد داغ شود.

طول سیم انواع سشوار چقدر باید باشد؟

قطعا دوست دارید هنگام آراستن موهایتان به میز آرایش نزدیک و از طرف دیگر بتوانید به راحتی به پریز برق هم دسترسی داشته باشید. به طور معمول ۱٫۵ الی ۲ متر، طول مناسب سیم سشوار محسوب می‌شود.

امکانات جانبی سشوار

اگر به دنبال تنوع هستید و دوست دارید مدل‌های متنوع را بر روی موهای خود پیاده‌سازی کنید، به امکانات جانبی سشواری که قصد خرید آن را دارید، توجه کنید. سری‌های متنوع از آن دسته امکاناتی است که قابلیت تنوع را ایجاد می‌کند. برای مثال سری دیسپانسر، پاسخگوی علاقه‌ی شما به مدل‌های مختلف مو هست.

راهنمای خرید سشوار برای موهای فر

اگر موهای فر دارید، انواع سشوار مجهز به سر دیفیوزر برای شما انتخاب مناسبی است. سر دیفیوزر، قطعه‌ای دایره‌ای شکل است که بر روی سشوار نصب می‌شود و باعث کاهش شدت باد می‌شود و حرارت به صورت ملایم بین موها جریان می‌یابد.

شما می‌توانید هر موقع تمایل داشتید این قطعه را نصب کنید تا علاوه بر آنکه موهای فر خود را خشک می‌کنید، حالت طبیعی و زیبایی آن را حفظ کرده و مجبور نباشید متوسل به محصولات نگهداری و حالت‌دهی موها مثل ژل، موس و… شوید.

انواع سشوار با سری متمرکز بخرید اگر …

اگر سشواری که قصد خرید آن را دارید، سری متمرکزی دارد که هر موقع بخواهید به راحتی آن را وصل می‌کنید، دست به انتخاب درستی زده‌اید. سری متمرکز سشوار به شما کمک می‌کند حرارت گرم را روی قسمتی از مو متمرکز کنید. سری متمرکز را خیلی به موهایتان نزدیک نکنید چون آن‌ها را می‌سوزاند.

روش استفاده‌ی درست از سری متمرکز سشوار آن است که سری را به سمت پایین روی موها نگه دارید. برای آنکه موهای شما صاف خشک شود، کافی است برسی گرد را بردارید، قسمتی باریک از مو را دور برس بپیچید، سر متمرکز سشوار را نزدیک آن قرار دهید و برس را به صورت آهسته به سمت پایین بکشید؛ حالا موهای شما صاف است.

سشواری با سری شانه بخرید اگر …

سری شانه انواع سشوار مانند سری متمرکز و دیفیوزر، به راحتی بر روی سشوار نصب می‌شود و هر گاه بخواهید می‌توانید آن را جدا کنید. موهای فر و ضخیم شما با استفاده از سری شانه‌ی سشوار، حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند.

سری‌های دیگری که در راهنمای خرید سشوار به آن‌ها اشاره شد، مثل سری متمرکز و ماساژور، کار را برای شما راحت و لذت‌بخش خواهد کرد. حلقه‌ی آویز و بلندی سیم هم، نکات مهمی است که نباید از آن غافل شوید. حلقه‌ی آویز به شما کمک می‌کند بتوانید سشوار را روی دیوار آویزان کنید.

معرفی بهترین برندها در راهنمای خرید سشوار

هنگام خرید انواع سشوار مانند خرید هر وسیله‌ی دیگری به شناخت برندهای معروف و معتبر نیاز دارید. موهای شما آنقدر برایتان مهم هستند که دوست نداشته باشید با انتخاب اشتباه، به آن‌ها آسیب برسانید. راهنمای خرید سشوار به صورت اجمالی برندهای معروف سشوار را معرفی می‌کند.

انواع سشوار بابلیس

توی مو نیز از محصولات آن می‌باشد و سشواری با قابلیت‌های مختلف را به مشتریان خود عرضه می‌کند. طراحی خانگی، دکمه‌ی باد سرد، قابلیت تولید یون و داشتن سری‌های مختلف از مزیت‌های برند بابلیس محسوب می‌شود.

انواع سشوار رمینگتون

سشوار رمینگتون در کنار طراحی زیبا، توان بالا در کنار سبک بودن را ارائه کرده است. توزیع گرمای سشوارهای رمینگتون، هوشمند است و فناوری تولید یون و حالت استایل شات از مزیت‌های برند رمینگتون محسوب می‌شود.

سشوار فیلیپس

شرکت فیلیپس، شرکتی مطرح در زمینه‌ی تجهیزات الکتریکی است. طراحی ارگونومیک، قدرت موتور و پرتاب باد عالی و دکمه‌ی باد سرد از قابلیت‌های سشوار فیلیپس محسوب می‌شود.

انواع سشوار کیپ

سشوارهای کیپ با نوع مصرف خانگی و نیمه حرفه‌ای به بازار عرضه می‌شود. سبک بودن، فناوری تولید یون، حلقه‌ی آویختن، دارای سه دما و سه سرعته بودن و دکمه‌ی باد سرد از ویژگی‌های سشوارهای برند کیپ محسوب می‌شود.

در راهنمای خرید سشوار چند مورد از مهم‌ترین برندهای تولید‌کننده‌ی سشوار را معرفی کردیم. باید ببینید آیا برندی که انتخاب کرده‌اید دارای سابقه‌ی خوبی در زمینه‌ی تولید محصولات خانگی و حرفه‌ای است؟ ذهنیت سایر کاربران و مشتریان نسبت به این برند چیست؟ خدمات پس از فروش و رضایت مشتری در این برند چقدر اهمیت دارد؟

اگر بتوانید پاسخ دقیقی برای این سوالات پیدا کنید، قطعا راحت‌تر خواهید توانست مناسب‌ترین برند سشوار را انتخاب کنید. این شما هستید که بنابر مدل و جنس موهای خود، نیاز و انتظاری که از دستگاه دارید و با در نظر گرفتن تمامی فاکتورهایی که می‌توان برای یک سشوار خوب برشمرد، اقدام به خرید می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *