لوازم آرایشی پوست

تفاوت لوازم آرایشی اصل و تقلبی چیست؟

تفاوت لوازم آرایشی اصل و تقلبی چیست؟

لوازم آرایشی اصل و تقلبی

لوازم آرایشی اصل و تقلبی چه قدر به لیبل و نوشته های روی محصولات آرایشی و بهداشتی توجه می‌کنید؟! اصلا چه قدر این نوشته‌ها و اطلاعات برای شما مهم است؟! یکی از راه‌های مؤثر برای تشخیص اصالت لوازم آرایش، توجه به لیبل محصول است. لیبل‌های نصب شده بر هر محصول آرایشی به شدت منحصر به فرد است و قراردادهایی برای آنها وجود دارد. به عنوان مثال، لیبل مورد استفاده در برخی کرم پودرهای اصل، به رنگ زرد مشخص می‌شود. در صورتی که لیبل این محصولات به طور ناصحیح سفید رنگ باشد، این امر نشان‌گر تقلبی بودن محصول است. به همین خاطر می‌توان با شناخت و تحقیق بیشتر درباره هر محصول از معنای متفاوت رنگ‌های روی محصولات با خبر شد. 

تشخیص لوازم آرایشی اصل و تقلبی  به کمک کد اصالت کالا

  لوازم آرایشی اصل و تقلبی  توجه به کد اصالت کالا یکی دیگر از مهم‌ترین راه‌های تشخیص اصالت لوازم آرایشی و بهداشتی‌ست. لوازم آرایشی اصل که دارای مجوز واردات هستند، دارای برچسب اصالت کالا هستند‌. شما با خراشیدن بخشی از این برچسب به یک کد ۱۶ رقمی می‌رسید. این کد را می‌توانید با شماره مشخص‌شده در برچسب اصالت کالا مقایسه کرده و در صورت عدم تطابق اطلاعات، محصول را برگردانید. با ارسال کد ۱۶ رقمی به مرجع مشخص‌شده روی برچسب، اطلاعاتی از قبیل تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شرکت مبدا، کشور سازنده، نام محصول و موارد مشابه هم برای شما نمایان می‌شود. 

تشخیص اصل بودن محصولات آرایشی از طریق بررسی بارکد

یکی دیگر از مهم‌ترین راه‌های لوازم آرایشی اصل و تقلبی  بررسی بارکد محصول است. بارکد که از خطوط عمودی باریک و گاهی پهن تشکیل شده است، شامل اعداد مختلف زیر خطوط است. دو یا سه رقم اول این بارکدها، نمایان‌گر کشور سازنده یا مبدا محصول است. در صورت عدم تطابق این سه رقم با کشور سازنده نوشته شده بر روی محصول، توصیه می‌شود از خرید آن منصرف شوید. سایر اعداد موجود در بارکد، نمایان‌گر کد شرکت، کد محصول و کد کنترل محصول هستند. GTIN یا شماره‌ی بین‌المللی اقلام تجاری

Global Trade Item  هم به صورت بارکد و هم به صورت عددی روی محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارد و طبق استانداردهای سازمان GS1 صادر می‌شود. طبق اعلام وب‌سایت سازمان غذا و دارو (اداره کل تجهیزات پزشکی)، برای استعلام کد GTIN محصولات داخلی با پیش شماره‌ی 626 و استعلام کد GTIN 

بسته بندی  و چاپ  لوازم آرایشی اصل 

یکی از روشهای تشخیص لوازم آرایشی اصل و تقلبی ،دقت به کیفیت چاپ روی خود کالا و بسته بندی است . کارگاه های  کپی کننده امکان دسترسی به دستگاه های مدرن چاپ را ندارند.  مخصوصا اگر با فونت ریز باشد،  نا خوانا و غیر واضح و یا در هم ادغام شده است در پاره ای موارد هم اقدام به چاپ نوشته با فونت دیگر و بزرگتر میکنند. همچنین،  ممکن است دچار غلط املایی هم بشوند. رنگ تصاویر و پس زمینه بسته بندی اکثر مواقع تغییر کرده و از شفافیت  برخوردار نیست . لوازم آرایش اصل و با کیفیت عموما بسته بندی های مرغوبی دارند. همچنین، لوازم آرایش اصل  علاوه بر بسته بندی با کیفیت، توسط سلفون و یا پارکت نایلونی آکبند میشوند.

قبل از خرید لوازم آرایشی حتما آن را تست کنید

تشخیص لوازم آرایشی اصل و تقلبی  با انجام تست اگر لوازم آرایشی را از فروشگاه می‌خرید، به سادگی و بدون استفاده از تستر اقدام به خرید نکنید. هنگام آزمایش محصول، متوجه می شوید که آیا تقلبی است یا خیر. به عنوان مثال، رژ لب اورجینال باید همیشه روان و یکنواخت باشد و ریمل هرگز خرد نمی شوند و نمی ریزند.. به یاد داشته باشید که سایه های چشم اورجینال و همچنین رژگونه های اصل، نباید در طول روز آلوده  یا پاک شوند.  بافت کرم پودرهای اصل بسیار سبک است، در صورتی که کرم پودرهای تقلبی عموما بافتی چسبنده دارند.کرم پودر اصل بافتی کاملا یک دست دارد. بنابراین نکته بسیار مهمی که هنگام انتخاب کرم پودر باید به آن توجه کنید، بافت آن است.

به شکل و نوع بسته‌بندی توجه کنید!

یکی از راه‌های مؤثر در تشخیص لوازم آرایشی اصل و تقلبی  بررسی نوع بسته‌بندی محصولات و کیفیت آن‌هاست. محصولات آرایشی اصل و با کیفیت، عموماً از بسته‌بندی‌های مرغوب‌تری دارند. علاوه بر کیفیت بسته‌بندی، لوازم آرایشی اصل و تقلبی  معمولاً با استفاده از سلفون آکبند می‌شوند که نشان از حفاظت و اصالت محصول دارند.   این اقدامات، یعنی بررسی بارکد محصول و نوع بسته‌بندی، به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که محصولاتی که خریداری می‌کند اصل و ایمن است. گذشته از این‌ها نوشته‌های روی بسته‌بندی لوازم بهداشتی و آرایشی نباید مخدوش یا محو باشد.

تشخیص محصولات آرایشی و بهداشتی تقلبی به کمک فونت ها

   توجه به فونت نوشته‌های موجود روی محصول، یک راه دیگر برای تشخیص اصالت لوازم آرایش است. عمدتاً فونت‌های به‌کاررفته در محصولات یالوازم آرایشی اصل و تقلبی  از ظرافت خاصی برخوردار هستند که هویت بصری آن برند را نشان می‌دهد. این ظرافت نه‌تنها به نوع فونت، بلکه به کیفیت نوشته‌ها نیز مرتبط است. به عبارت دیگر، توجه به جزئیات فونت‌ها و ارزیابی دقیق آن‌ها، در تشخیص اصالت محصولات به شما کمک می‌کند. برای تشخیص اصالت لوازم آرایشی و محصولات، می‌توان به کیفیت چاپ اطلاعات روی بسته‌بندی و خود محصول نیز توجه کرد. در واقع، اطلاعات چاپ شده روی جعبه و خود محصول (از قبیل مواد تشکیل‌دهنده، چاپ برند، مدل محصول و سایر جزئیات)، کیفیت بالایی دارند که در محصولات تقلبی مشاهده نمی‌شود.

توجه به قیمت محصول لوازم آرایشی اصل و تقلبی

   قیمت محصولات آرایشی یکی دیگر از راه‌های موثر در تشخیص اصالت محصولات است. معمولاً لوازم آرایشی اصل، به دلیل کیفیت بالا و استفاده از مواد با ارزش، قیمت بالاتری نسبت به محصولات آرایشی تقلبی دارند. در نتیجه، اگر محصولی با قیمت پایین‌تر از متوسط بازار باشد، باید مراقبت و دقت بیشتری در خرید آن به خرج دهید. 

زبان استفاده شده برای اطلاعات محصول

   برخی از محصولات و لوازم آرایشی اصل و تقلبی  برای ثبت اطلاعات از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند، اما در برخی موارد علاوه بر انگلیسی، از زبان‌های دیگری نظیر عربی، آلمانی، فرانسوی و غیره نیز بهره می‌برند. نوع زبان مورد استفاده به طور عمده به شرکت سازنده یا مبدا محصول وابسته است. بنابراین اگر یک محصول از برندی فرانسوی با اطلاعات انگلیسی و عربی در دست دارید که از زبان فرانسه برای توضیحات خود کمک نگرفته است، حتما باید به اصالت آن شک کنید. 

تشخیص لوازم آرایشی اصل از طریق رنگ و بو

رژ لب های تقلبی معمولاً جذابیت کمتری دارند و در آن ها نقایصی دیده می شود. ریمل های اصل سبک هستند و بوی خوشایندی دارند. اگر محصول شما بوی بدی دارد یا بوی آن خیلی تند است، احتمالاً فیک است. همچنین دسته ریمل تقلبی با ریمل اصلی متفاوت است. ی است. لوازم آرایش اصل دارای بو و رایحه ملایم و مطبوع هستند. در صورتی که لوازم آرایشی فیک عموما با بوی تند و زننده ای شبیه به بوی مواد نفتی همراه هستند.توجه کنید لوازم آرایشی اورجینال هرگز بوی بد ،تند و زننده ای ندارند مگر اینکه مدتها از تاریخ مصرف آنها گذشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید محصولات اصلی دارای بافت سبکی هستند و هرگز بر روی پوست در زمان کوتاهی حداقل ۶ ساعت تغییر رنگ نمی دهند یا به اصلاح نمی ماند.

لوازم آرایشی اورجینال حساسیت زا نیست

لوازم آرایشی اصل و تقلبی برندهای معتبر آرایشی با تولید محصولات با کیفیت خود سعی میکنند از ز مواد حساسیت زا و مضر استفاده نکنند تا باعث ایجاد حساسیت ، التهاب پوست و چشم ، خارش پوست ، سوزش چشم و… در مصرف کنندگان نشود بنابراین اگر محصولی که استفاده کردید باعث ایجاد حساسیت در پوست و چشم شما شد  در اصل بودن آن شک کنید.
سخن پایانی لوازم آرایشی اصل و تقلبی
بعد از اینکه شما لوازم آرایشی اصل را خریداری کردید باید به خاطر داشته باشید به محض باز کردن درب محصول ، زمان کمتری برای استفاده از آن دارید.
زمان استفاده از محصول بعد از باز کردن آن، به موارد زیر بستگی دارد: 
  • نوع بسته بندی
  • استفاده از نگهدارنده در فرآورده مورد نظر
  • نگهداری محصولات  در جای خشک وخنک و دور از نور خورشید
  • قبل و بعد از استفاده از لوازم آرایشی، دستان خود را بشویید و همیشه در آن ها را سفت کنید.
  • هر سال لوسیون و ضد آفتاب خود را دوباره تجدید کنید چون همه آن ها تاریخ انقضا دارند و ممکن است تاریخ انها بگذرد
  • همچنین به خاطر داشته باشید محصول، وی اصلی ، رنگ یا بافت خودش را از دست نداده  و بوی خوبی داشته باشد. 
خاطرنشان می سازیم  دستورالعمل های درج شده روی محصول را برای اجتناب از عوارض جانبی ناخواسته مصرف فرآورده، مثل حساسیت را بدرستی انجام دهید و نیز بعد از این که تاریخ انقضا سر رسید، آن محصول را دور بیندازید و تعویض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *