لوازم آرایشی پوست

ویژگی لوازم آرایشی فصل تابستان چیست

ویژگی لوازم آرایشی فصل تابستان چیست ؟

تفاوت لوازم آرایشی فصل تابستان  با سایر فصول سال

لوازم آرایشی فصل تابستان پیش از اینکه بخواهیم در مورد لوازم آرایشی در تابستان صحبت کنیم. قصد داریم در خصوص تفاوت آرایش در این فصل با سایر فصول سال بپردازیم. در فصل تابستان به دلیل تابش شدید نور خورشید نسبت به سایر فصل‌های دیگر سال منجر به تغییر دمای هوا روی پوست افراد می‌شود. افرادی که دارای پوست‌های حساسی هستند نسبت به سایر افراد دیگر بیشتر دچار آفتاب سوختگی می‌شوند. پوست‌های چرب بیشتر از قبل چربی ترشح می‌کنند و باعث می‌شوند که سطح پوست براق‌تر شود. به همین علت الزامی است که از لوازم آرایشی استفاده کنید که متناسب با این فصل سال باشد تا ترشح چربی یا میزان حساسیت پوست را کنترل کند.

لوازم آرایشی فصل تابستان فاندِیشن سبک و ضد آب

لوازم آرایشی فصل تابستان  باید از  سبکی استفاده کنید که اجازه‌ بدهند پوستتان در هوای گرم تابستان نفس بکشد. فاندیشن یکی از مراحل اولیه‌ آرایش صورت است و اگر از محصول مناسبی استفاده نکنید کل آرایشتان خراب می شود. فاندیشن‌ های سنگین کمی بعد از استفاده، ظاهر اولیه خود را از دست می ‌دهند. با این اوصاف، می توان گفت که یکی از لوازم آرایشی فصل تابستان  فاندیشنی سبک و برپایه آب است. با توجه به گرما و افزایش تعریق، بهتر است که این محصول ضد آب هم باشد. اگر می‌ خواهید ایده‌آل ترین فاندیشن را انتخاب کنید، به‌ دنبال محصولی باشید که علاوه ‌بر داشتن این ویژگی ‌ها، SPF هم داشته باشد.

رژگونه پودری

همان ‌طور که پیش از این نیز اشاره شد، تابستان فرصت خوبی است که به سراغ رنگ های شاد و روشن در آرایشتان بروید. هنگام انتخاب لوازم آرایشی فصل تابستان   بهتر است از محصولات سنگین دوری کنید و به‌ سراغ گزینه ‌های سبک ‌تر با رنگ روشن بروید. این محصولات به شکل پودر، کرم یا مایع در دسترس اند. از این میان، نمونه‌ های پودری برای تابستان مناسب تر اند. استفاده از رژگونه ‌هایی با تناژ صورتی بهتر از رژگونه ‌های مایل به قهوه‌ای است.

لوازم آرایشی فصل تابستان  لوازم زیرسازی آرایش فاقد چربی

همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم دمای هوا در فصل تابستان باعث می‌شود پوست چرب‌تر از قبل باشد و آرایش خیس به نظر برسد. بهترین لوازم زیرسازی آرایش برای این فصل، لوازمی هستند که فاقد چربی و بر پایه آب باشند. بهترین مارک پنکیک لوازم آرایشی فصل تابستان  آبرسان یا بهترین کرم پودر موسی ضمن یکدست کردن رنگ پوست، مانع از ترشح چربی بیشتر و خراب شدن آرایش در این فصل می‌شوند. با این توضیح یکی از لوازم آرایش ضروری برای تابستان و برای پوست های چرب، کرم پودر یا پنکیک مات است.

پرایمر صورت و چشم

پس از انجام روتین مراقبت از پوست خود، قبل از اینکه کرمپودر را بزنید، پرایمر صورت و پرایمر چشم را فراموش نکنید. این محصولات به ایجاد پایهای یکنواخت برای آرایش شما و مات شدن پوست کمک میکند. پرایمر را بعد از مرطوب کننده و ضد آفتاب با طیف وسیع بزنید و با حرکات دایرهای ملایم روی تمام صورت خود پخش کنید.
پرایمر چشم از ایجاد خطوط عمیق و ریز در میان سایه چشم جلوگیری خواهد کرد و بافت یکدست سایه پشت پلک را تثبیت میکند. بعد از زدن کرم دور چشم از پرایمر استفاده کنید. پس از خشک شدن و مات شدن بافت پشت پلک میتوانید سایه مورد نظر خود را استفاده کنید.
در فصل گرم تابستان استفاده از محصولات آرایشی سنگین را به حداقل برسانید و تا حد امکان از شاینهای لب به جای رژلب و از کرم ضدآفتاب به جای کرمپودر استفاده کنید. آفتاب درخشان تابستان رنگ پوست شما را به زیبا نشان خواهد داد و نیازی به کرمپودر نخواهید داشت.

کاغذ جذب‌کننده چربی پوست

از دیگر لوازم آرایشی فصل تابستان  موثر برای فصل گرم سال استفاده از کاغذهای جذب‌کننده چربی پوست است. این کاغذها را همیشه همراه خود داشته باشید. در هنگام تعریق یا براق شدن آرایش به آرامی روی پوست خود قرار دهید تا چربی‌های اضافی را به خود جذب کند و از خراب شدن آرایشتان جلوگیری شود. از مزیت‌های استفاده از کاغذهای جذب‌کننده سهولت در حمل آن است که به راحتی داخل کیف آرایش می‌توانید نگهداری کنید.

پودر آرایشی

یکی از الزامات استفاده از لوازم آرایشی فصل تابستان   استفاده از پودرهای آرایشی است که باعث ثابت کردن و ماندگاری بالایی آرایش شما می‌گردد. بعضی از افراد اطلاع کافی ندارند که بعد از زیرسازی آرایش صورت از پودر فشرده استفاده کنند یا پودر صورت معمولی. توصیه می‌کنیم که بعد از استفاده از کرم پودر، از پنکیک برای تثبیت آرایش خود استفاده کنید تا مدت ماندگاری آرایش شما بیشتر شود.

ریمل ضد آب

در صورتی که پوست شما چرب است بهتر است که از انواع ریمل ‌ها که ضد آب هستند، استفاده کنید. این نوع لوازم آرایشی فصل تابستان   به شما کمک خواهد کرد که از ریختن ریمل زیر چشم جلوگیری کند. برای جلوگیری از چسبیدن تارهای مژه به یکدیگر نیز باید شانه مناسب یا برس مژه‌ی مناسبی انتخاب کنید.

لوازم آرایشی فصل تابستان  هایلایتر

هایلایتر جزء آن دسته از لوازم آرایشی است که برای هر فصلی مناسب است. در تابستان بهتر است از هایلایتر های پوردی استفاده کنید که بیشتر جذب پوست می شوند و ظاهر یکنواخت‌‌ تری به آرایش می دهد.

سایه چشم

یکی دیگر از لوازم آرایشی فصل تابستان  نیاز دارید، سایه چشم است. استفاده از سایه چشم جزء تِرند های آرایشی محبوب است. در فصل تابستان به‌ سراغ رنگ های ملایم ‌تر یا طیف ‌های خاکستری بروید. مهم ‌ترین اصل آرایش تابستانی طبیعی بودن آن است، پس هر رنگی که استفاده می کنید را به خوبی بِلند کنید و بیش از حد سایه نزنید.

پودر صورت‌ های مات

برق افتادن پوست در اثر گرما و رطوبت تابستان چیزی است که برای همه اتفاق می‌ افتد. چاره چیست؟ استفاده ازلوازم آرایشی فصل تابستان   مات. پودر های آرایشی مختلف برق غیرطبیعی پوست را می‌ گیرند و باعث می شوند آرایش زمان طولانی‌ تری روی صورت باقی بماند.

منظور از پودر آرایشی صرفاً یک محصول نیست. پنکک، پودر بیک، پودر فیکس و پودر فینیش همگی پودر آرایشی صورت محسوب شده و برای مات کردن آرایش به کار می‌ روند. علاوه بر این، اگر می ‌خواهید آرایشتان بیشتر روی پوست بماند، استفاده از اسپری‌ های فیکس هم انتخاب مناسبی است.

لوازم آرایشی فصل تابستان بالم لب دارای spf

درست مانند پوست ، لب های شما هم نیز به محافظت در برابر نور خورشید نیاز دارند. بالم لب با SPF نه تنها لب های شما را مرطوب نگه می دارد بلکه از آن ها در برابر اشعه های مضر UV نیز محافظت می کند. به دنبال بالم لب باشید که حداقل SPF ۱۵ داشته باشد.

سایه چشم و رژگونه مات

یکی دیگر ازلوازم آرایشی فصل تابستان   سایه چشم و رژگونه مات است. سایه چشم یا رژگونه کرمی و براق آرایش چشم را براق‌تر از همیشه نشان می‌دهد. همچنین گرمای هوا و تعریق بدن سبب می‌شود آرایش براق خیلی زود خراب شده و جلوه‌ی ناخوشایندی بگیرد.

روغن مو

گرما و نور خورشید در تابستان باعث خشکی و وز شدن موها می شود. روغن یا سرم مو می تواند به آبرسانی و تغذیه موهای شما کمک کند.

روغن مو آرگان گلیس از موه ها در فصل تابستان محافظت میکنند و همچنین به مو ظاهری نرم و ابریشمی میدهد و به هیچ عنوان احساس سنگینی و چربی روی مو ایجاد نمیکند. همچنین این محصول را از وبسایت موفا شاپ میتوانید تهیه کنید.

لوازم آرایشی فصل تابستان  دئودورانت

دوئودورانت که به‌ عنوان مام هم شناخته می شود، از لوازم آرایشی فصل تابستان  است. دئودورانت می تواند به شکل اسپری، رول یا استیک باشد. کار اصلی دئودورانت خوشبو کردن بدن یا جلوگیری از تعریق آن است. سعی کنید در فصل گرم تابستان همیشه یک دئودورانت همراه خود داشته باشید.

عطرهای تابستانی

همان طور که باید محصولات آرایشی و مراقبتی پوست خود را برای تابستان تغییر دهید، هنگام انتخاب عطر و ادکلن هم تغییر فصل را در نظر بگیرید. تابستان فصل رایحه ‌های تازه، میوه‌ای و گلی است. سعی کنید از رایحه ‌های خیلی گرم و شیرین دوری کنید و گزینه ‌های ملایم و خنک ‌تری را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *