دسته‌بندی نشده

انواع کلاه گیس زنانه

انواع کلاه گیس

راهنمای خرید کلاه گیس زنانه

خانم‌ها به طور ذاتی به زیبایی و زیبا دیده شدن علاقه‌ی زیادی دارند؛ به همین دلیل همواره در تلاشند که از بهترین لوازم آرایشی و بهترین لباس‌ها استفاده کنند. می توان گفت به طور کلی مو نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهر و تیپ و استایل افراد خواهد داشت. به گونه‌ای که آقایان و خانم ها به این بخش مهم از ظاهر همواره توجه دارند و به خصوص خانم ها در تلاشند که حداقل چند ماه یکبار و یا سالیانه موهای خود را رنگ کنند تا تغییر زیادی در ظاهرشان ایجاد شود. منتهی احتمالا شما عزیزان در مورد عوارض احتمالی رنگ کردن زیاد مو اطلاعاتی در اختیار داشته باشید، پس چه بهتر که این کار را سالی یک بار انجام دهید یا اگر هم تمایل بسیاری به تغییر ظاهر خود از طریق عوض کردن رنگ موهایتان دارید می‌توانید از کلاه گیس زنانه استفاده کنید.

خوشبختانه کلاه گیس‌های زنانه‌ای که در بازار موجود هستند، دارای تنوع رنگی بسیاری می باشند که متناسب با رنگ پوست و مدل صورتتان می توانید یک نوع خاص را انتخاب کنید. استفاده از این محصول بدون اینکه کوچکترین ضرری را به پوست سر شما وارد کند، باعث تغییر ظاهر شما خواهد شد. علاوه بر آن با استفاده از توری مخصوص کلاه گیس می توانید تمامی موهای خود را در زیر آن جمع کنید و بعد کلاه گیس مد نظرتان را بر روی سرتان بگذارید تا از این همه تغییر به وجد آیید. می‌توان گفت نقشی که مو در زیبایی ظاهری افراد به خصوص خانم ها ایفا می کند، غیرقابل انکار است بنابراین شما عزیزان باید همواره به زیبایی پوست و موی خود اهمیت بدهید تا همیشه زیبا و شاداب به نظر برسید.

منظور از کلاه‌گیس چیست؟

کلاه گیس در واقع انبوه زیادی از موهای مصنوعی است که جهت استفاده‌ی آقایان و خانم‌های کم‌مو و یا بی‌مو کاربرد خواهد داشت. یکسری از بیماری‌ها مانند سرطان و آلوپسی وجود دارد که عوارض زیادی با خود به همراه دارند که شایع‌ترین آنها ریختن موهای کل بدن است. متاسفانه بسیاری از خانم‌ها و آقایانی که به این بیماری‌ها مبتلا هستند، به دنبال ریختن موهای سرشان از این محصول استفاده می‌کنند. البته شاید بتوان گفت که مهم‌ترین دلیل استفاده از کلاه گیس برای خانم‌ها زیبایی صورت و استایلشان است که تمایل دارند همیشه خاص و جذاب باشند.

اگر بخواهیم تعریف کلی خدمت شما دوستان ارائه دهیم، باید بگوییم که کلاه گیس در واقع مجموعه ای از موهای مصنوعی ساخته شده از الیاف است که بر روی یک پارچه دوخته شده اند و خانم ها و آقایان می توانند آن را بر روی سر خود بگذارند. اگر شما به هر تناژ رنگی علاقه داشته باشید، مطمئناً نمونه آن در بازار یافت خواهد شد. حال اگر در سالن آرایشی آن رنگی که مد نظرتان است را آرایشگر بر روی موهایتان بگذارد، مسلماً رنگ دلخواه تان به دست نخواهد آمد. اما رنگ کلاه گیس ها همان رنگی است که مشاهده می کنید و میتوانید از گذاشتن آن بر روی موهایتان لذت ببرید و در مهمانی ها و مجالس بدرخشید.

کلاه گیس‌های موجود در بازار به دو صورت یافت می شوند که عبارتند از:

 

کلاه گیس زنانه با موی طبیعی:

این مدل از کلاه گیس ها بیشتر برای استفاده روزانه و طولانی مدت کاربرد خواهند داشت. البته همه کسی هم نمی تواند از آن استفاده کند چون ممکن است باعث ایجاد حساسیت شود. برای ساختن این مدل از کلاه گیس ها ابتدا موهای طبیعی را شسته و ضدعفونی می کنند، آن گاه به رنگ دلخواه در می آورند و سپس بر روی یک پارچه‌ی خاص آن را می دوزند، در نتیجه تبدیل به یک کلاه گیس زیبا خواهد شد. از نظر ظاهری ممکن است تعداد اندکی متوجه شوند که شما از کلاه گیس استفاده کرده اید، چون شکل آن ساخته شده از موی طبیعی است. برای این مدل از کلاه گیس ها هم معمولا رنگ‌هایی چون قهوه‌ای، عنابی و… کاربرد خواهد داشت.

کلاه گیس  زنانه با موی مصنوعی

همانطور که از نام این مدل مشخص است، در ساخت آن از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود، در نتیجه ظاهر آن خیلی شبیه به موی طبیعی انسان نیست و ممکن است هنگام استفاده افراد متوجه شوند که شما از کلاه گیس بهره برده‌اید. اما به لحاظ قیمتی به صرفه‌تر از کلاه گیس با موی طبیعی هستند. رنگ های به کار رفته در کلاه گیس های مصنوعی دارای تنوع بیشتری می‌باشند؛ در نتیجه افراد برای انتخاب دستشان کاملاً باز خواهد بود و می توانند متناسب با رنگ پوست صورتشان یک رنگ و مدل خاص را انتخاب نمایند.

اندازه‌های مختلف کلاه گیس زنانه:

  • کلاه گیس زنانه کوتاه: این مدل از کلاه گیس ها برای افرادی که به موی کوتاه علاقه دارند بسیار پر کاربرد خواهد بود، بلندی آن ها هم تا زیر گوش و یا روی گردن می باشد.
  • کلاه گیس زنانه متوسط: اگر جزو آن دسته از خانمهایی هستید که نه به موی بلند علاقه دارید و نه به موی خیلی کوتاه، پیشنهاد ما به شما خرید کلاه گیس متوسط می باشد؛ که اندازه آن هم تا روی شانه و یا تا حدی پایین‌تر خواهد بود.
  • کلاه گیس زنانه بلند: عده ای هم بر این عقیده اند که زن بودن یعنی موی بلند داشتن. در نتیجه ترجیح می‌دهند که همواره موهایشان بلند باشد و یا اینکه اگر از کلاه گیس زنانه استفاده می‌کنند خرید مدلهای بلند را ترجیح می‌دهند. اندازه این کلاه گیس ها تا روی کمر و یا زیر باسن می باشد.

بر طبق فرم صورتمان چه مدل کلاه گیسی را خریداری کنیم:

صورت گرد: 

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که فرم صورتشان گرد است، باید بگوییم که موهای کوتاه و شلوغ بهترین انتخاب هستند. اگر هم انتخابتان کلاه گیس‌های کوتاه دارای چتری باشد، چهره‌ای خاص و جذاب را برای شما به وجود خواهد آورد. اگر هم به دنبال اسم مدل خاصی هستید، می توانید مدل لَیِر و یا تکه ای را انتخاب کنید.

صورت بیضی:

این فرم صورت جزو فرمهای استاندارد محسوب می‌شود و هر مدل مویی به آن می آید. اما اگر به دنبال خرید کلاه گیس مدل مصری دارای چتری باشید، فوق‌العاده خواهد بود. اگر هم کلاه گیس زنانه مدنظرتان موج‌دار و فر باشد، چهره‌ی شما توپر نشان داده می‌شود.

صورت مربعی: 

حالت صورت مربعی به گونه‌ای است که قسمت چانه تیز تر از سایر بخش‌های صورت می باشد، بنابراین باید به سراغ کلاه گیس هایی بروید که مدل موی آنها حالت تیز و خرد شده باشد؛ تا توجه را از سمت چانه به سمت موهایتان متمرکز کند.

صورت لوزی

در فرم صورت لوزی قسمت پیشانی بزرگتر از سایر قسمتها می باشد. بنابراین مدل موی انتخابی تان باید به گونه‌ای باشد که قسمت بلندی پیشانی را پوشش دهد و کشیدگی صورت بهتر نشان داده شود.

صورت قلبی

در مدل صورت قلبی قسمت پیشانی عریض تر و بلندتر از سایر بخش‌ها است و همچنین چانه حالت نوک تیز دارد. در نتیجه کلاه‌ گیس انتخابی شما باید به گونه‌ای باشد که نقص بلند بودن پیشانی را جبران نماید، برای مثال مدل موی چتری گزینه مناسبی برای این فرم صورت می باشد.

انواع کلاه گیس

کیفیت و راحتی

چه طور تشخیص دهید که آیا یک کلاه گیس از مواد با کیفیت ساخته شده یا نه؟ آن را امتحان کنید! اگر احساس ناراحتی کردید، یعنی کلاه گیس خوش ساخت نیست، به همین راحتی! شما موقع پوشیدن یک کلاه گیس خوش ساخت باید حس راحتی کنید. کلاه گیس باید از پارچه ی قابل تنفس ساخته شده باشد تا گرما بین پارچه و سرتان به دام نیفتد. کلاه گیس های با کیفیت، همینطور ماندگاری بیشتری هم خواهند داشت، زیرا مواد به کار رفته در آن ها بادوام تر هستند.

آیا تردید دارید که بین کلاه گیس های دست ساز یا ماشيني کدامیک را انتخاب کنید؟ چنانچه میخواهید به نتایج طبیعی دست یابید، کلاه گیس های دست ساز را انتخاب کنید. کلاه گیس های ماشيني ارزان تر از انواع دست ساز هستند، ولی دومی، نتایج طبیعی تری به شما می دهد. همچنين کلاه گیس های دست ساز در موقع پوشیدن، راحت تر از کلاه گیس های ماشيني هستند.

ادامه مطلب

و اما درباره اندازه ی سرپوش! باید بخوبی اندازه ی سرتان باشد. برای تعيين اندازه ی مناسب باید دور سرتان را اندازه بگیرید. از جلوی خط مو آغاز کرده و به پشت گوش و بعد از آن پشت گردنتان بروید. اندازه های کلاه از مغازه ای به مغازه ديگر متفاوت است. کلاه گیس های سفارشی دارای بهترین اندازه ها هستند.

برای خرید کلاه گیس چطوری دور سر را اندازه‌گیری کنیم ؟

یک متر پارچه ای بردارید, سر متر را از وسط پیشانی تان تنظیم کنید و آنرا دور سر و به طرف پائین بکشید و به نقطه ای که آغاز کرده اید برگردید. منظور از سمت پائین، جایی است که کلاه گیس تمام می شود؛ جایی در حدود پایان خط رویش مو. متر را نباید از روی گوش ها رد کنید؛ بلکه باید بالای گوش قرارش دهید. معمولاً متوسط اندازه دور سر حدود 56 سانتیمتر است. اگر اندازه خيلي کم تر یا بیشتر شد احتمالاً روش اندازه‌گیری تان نادرست است.

انتخاب طبق رنگ چهره 

ممکن است با وارد شدن به فروشگاه دلتان بخواهد رنگ مویی را انتخاب کنید که خيلي از رنگ موهای خودتان یا رنگی که معمولاً استفاده می کنید، دور باشد. این اشتباه را انجام ندهید و به رنگی که امتحانش را پس داده بچسبید.

ضمن این که میتوانید طبق تناژ رنگ پوستتان سراغ انتخاب کلاه گیس زنانه بروید. رنگ چهره معمولاً به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شود. یک راه ساده برای این که تشخیص دهید رنگ پوستتان سرد است یا گرم این است که ببینید زیورآلات طلایی رنگ بیشتر به شما می آیند یا نقره ای؟ درصورتی که مورد اول در موردتان درست است، تناژ پوستتان گرم است و برعکس.

تناژ پوست گرم:اگر رنگ پوستتان خنثی است میتوانید به راحتی سراغ بلوند عسلی، قهوه ای، مسی و رنگ هایی با تناژ قرمز بروید.

تناژ پوست سرد:اگر رنگ پوستتان سرد است میتوانید سراغ بلوند پلاتینی، مشکی پرکلاغی یا قرمز آتشین بروید.

نگهداری و شستشوی کلاه گیس­ها

طبیعتا همانند موی طبیعی کلاه گیس­ها هم احتیاج به شانه زدن و شست و شو دارند ولی نگهداری و مراقبت این محصولات قدری متفاوت با موی طبیعی سر است. به علت این که در طول ساخت کلاه­ گیس­ها ميزان مقاومت آن­ها دربرابر ذرات الودگی و گرد و غبار مهم است؛ لذا کلاه گیس­ها به ندرت احتیاج به شست و شو دارند. بطور متوسط می­توان هر کلاه گیس را بسته به جنس( مصنوعی و یا طبیعی) هر 2 الی 6 ماه یک بار شست و شو داد.

برای شستن کلاه گیس­ها، توجه به نکته هایی که بر روی بروشور نوشته یا در سایت موردنظر آمده و یا توسط فروشنده به موقع خرید گفته شده؛ ضروری است. بعضی از کلاه گیس­ها چه از نوع مصنوعی و چه از نوع طبیعی مقاومت بالایی دارند و می­توان آن­ها را با یک شامپوی دارای نرم کننده و روغن­های گیاهی شست و شو داد.

دقت کنید

ولی در بعضی ديگر برای جلوگیری از آسیب­ دیدگی بافت موها، تنها باید از شامپوهای مخصوص کلاه گیس استفاده کرد. به علت ظرافت و حساسیت بالای کلاه گیس­ها، غالبا برای شستشوی آن­ها از آب ولرم مایل به سرد استفاده می­شود، در این وضعیت چنانچه موها طبیعی باشند، ساقه آن­ها صدمه­ای نخواهد دید و چنانچه مصنوعی باشند الیاف موها حالت کشیدگی پیدا نمی­ کنند.

بهتر است بعد از شستشوی کلاه گیس­های طبیعی با شامپو از یک نرم کننده ملایم نیز استفاده شود تا موها حالت خود را به خوبی حفظ نمایند( برای شستشوی کلاه گیس­های مصنوعی در صورتی که در توضیحات محصول نحوه شستشو آمده باشد، می­توان از شامپوهای معمولی حاوی روغن استفاده نمود).

چند نکته کوتاه ولی مهم برای خرید کلاه گیس مناسب

– حساسیت کلاه گیس های طبیعی نسبت به نوع مصنوعی بیشتر است

– کلاه گیس های طبیعی نسبت به نوع مصنوعی نگهداری های بیشتری را احتیاج دارد.

– قيمت کلاه گیس های مصنوعی نسبت به نوع طبیعی کم تر است.

– موقع خرید کلاه گیس بایستی به اندازه کلاه زیرین و بافت توری آن توجه کنید تا موها و پوست سرتان حین استفاده آسیبی نبینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *